مجموعه این تغییرات باعث شد که مدل‌های تولیدی سال‌های پایانی این نسل از جذابیت بیشتر برخوردار باشد و طرفداران بیشتری را به سمت خودش کشاند و به دلیل تولید محدود و سخت بودن دسترسی مردم به این سبک اتاق ضمن کمیاب بودن از محبوبیت خاصی میان مردم ایران و بی ام و سواران جهان است.
تغییرات فقط ظاهری و سیستم‌های برقی نیستند بلکه می‌توان به مواردی نظیر ECU کنترل‌کننده گیربکس‌های اتوماتیک که دارای حالت‌های اسپرت برای رانندگی خشن‌تر و اکونومی برای رانندگی آرام و مصرف سوخت پایین و شرایط برفی که برای جلوگیری از هرز زدن لاستیک و سر خوردن خودرو است، اشاره کنیم. یکی دیگر از سیستم‌ها ECU عیب‌یاب است که به راننده هشدار کمبود سطح خنک‌کننده روغن و آب و خرابی یا سوختگی سیستم روشنایی را می‌دهد. این خودرو علاوه بر این مجموعه تغییرات دارای لیست خیره‌کننده‌ایی از قطعات تیونینگ و اسپرت است.

بدنه و کابین
 


درب موتور و درب صندوق عقب با نمونه فیبرکربن ساخت کمپانی آمریکایی VIS RACING است که از وزن بسیار پایین‌تر نسبت به نمونه فابریکی برخوردار است و همچنین زیبایی فراوانی دارد. 

در نمونه‌ای که با آن ملاقات داشتیم، تمامی ادوات متعلق به کروک سقف به طور فابریکی نو شده و از سایت اصلی کلاسیک کمپانی بی ام و تهیه و خریداری شده‌اند. همچنین متناسب با آن تودوزی هم به روزرسانی و نو شده که داخل خودرو کاملاً مشابه یک خودرو صفر کیلومتر شده و از ترکیب مطبوع چرم و جیر طبیعی استفاده گردیده است. نکته جالب در اتاق صندلی‌های جلو است که علاوه بر تنظیم 16 حالته مجهز به سیستم گرم‌کن نیز هستند.

قوای محرکه

 


به سراغ قلب تپنده‌اش می‌رویم که به صورت استاندارد باقی مانده ولی به طور کامل نو و سر حال شده‌اند. موتور در این خودرو دارای کد M20B25 می‌باشد که به مجهز به 6 سیلندر با حجم 2500 سی‌سی و سیستم سوخت پاشی انژکتوری است که به این موتور به گفتار خرچنگی ام گفته می‌شود. گیربکس اتوماتیک با قابلیت‌هایی که در بالا توضیح داده شد نیز وظیفه انتقال قدرت را انجام می‌دهد. این موتور دارای نسخه‌های مختلفی از 2 تا 2.7 لیتری بود که نسخه‌ای که در مقابل ما قرار دارد نسخه 2.5 لیتری آن است که در حالت استاندارد می‌تواند 169اسب بخار قدرت و 222 نیوتون متر گشتاور را تولید کند. اگر به قدرت و گشتاور خروجی این موتور بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که حتی با معیارهای امروزی نیز همخوانی دارد به طوری که امروزه و در سال 2017 نیز موتورهای 2.5 لیتری تقریباً قدرت و گشتاور مشابهی را ارایه می‌دهند.


سیستم تعلیق و ترمز گیری

 


سیسم تعلیق K SPORT که مجهز به حالت‌های تنظیم زاویه کمبر و کستر چرخ‌ها است و همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع و سفتی و نرمی کمک فنرها و همچنین دارای قابلیت ضربه‌پذیری DAMPING را هم داراست که یکی دیگر از آپشن‌های سیستم تعلیق می‌باشد.
تمامی قطعات ترمزگیری از جمله 4 عدد دیسک و کلیپر به طور کل BIG BRAKE شده که مجهز به دیسک‌های خنک‌شونده برند معروف K SPORT به همراه کلیپرهای 8 پیستونه برای چرخ‌های جلو و 6 پیستون برای چرخ‌های عقب است که امنیت و ثبات ترمز گیری را بیش از پیش به ارمغان میاورد.
در پایان از جناب آقایان برادران نیما و نوید نظرینیا برای در اختیار قرار دادن خودرو شان به خودروبانک تشکر می‌کنیم.